כך תבחרו את חדר הבריחה הבא

מאות חדרים שונים ומגוונים מחכים לכם ברחבי המדינה עם חידות חכמות, קו עלילה מושך, תפאורה מרהיבה ואתגרים מפה ועד להודעה חדשה. אז… באיזה חדר כדאי לבחור? ואיך מוצאים את החדר המושלם מתוך מאות חדרי בריחה? כך תקבלו את ההחלטה הנכונה.

בזוג או בחבורה?

חדר הבריחה שיוחלט עליו צריך להתאים למספר השחקנים ולכן כדאי לסנן מבין התוצאות רק את הרלוונטיים לכמות האנשים הנוכחית. מצד שני, שימו לב שישנם גם חדרים שבהם אפשר להתפצל לשתי קבוצות ולשחק במקביל ושהטוב ביותר יסיים ראשון, או להתחיל במצב שבו כולכם מפוזרים על פני חדרים שונים ונאלצים להתחיל לבד או בצמד על מנת למצוא את יתר הקבוצה.

אם אתם מתכננים חדר בריחה מסעיר וטוב עם קבוצת אנשים, בדקו שהחדר באמת מתאים. אמנם תוכלו להגיע יחד עם 6 חברים לתוך חדר מסוים, אבל אם הוא קל מאוד הכל ייפתר מהר מידי ובאופן לא ממצה. מצד שני אם אתם זוג למשל ובוחרים חדר קשה ומאתגר, שימו דגש על רמת הניסיון שלכם כדי להתמודד עם הקושי. אם אין לכם ניסיון רב בחדרי בריחה קודמים, בחרו חדר לזוג ברמה קלה.

רמת קושי קלה או קשה?

אם אתם שחקנים מנוסים, בהחלט כדאי שתבחרו חדרים קשים ומאתגרים שכוללים לא מעט "פיצוחים". אם אתם מתחילים או שעד כה צברתם בין 1-3 חדרי בריחה, כדאי שתיצמדו לרמת קושי נמוכה יותר. אתם יכולים כמובן לנסות להתעלות על עצמכם ולקחת חדר קשה יותר, אך אין אכזבה מרה יותר מלפנות למפעיל אחת לדקה כדי לבקש רמז נוסף. שמרו על כלל האצבע: קל – למתחילים, בינוני או קשה למתקדמים.

חדר בריחה בתל אביב? ראשל"צ? אולי רחובות?

חדרי הבריחה נוטים להתמקם במקומות מרכזיים ולכן כדאי לברר האם קיימת חניה סמוכה והאם היא בתשלום או בחינם מטעם המקום. חוץ מזה, תמיד כדאי לוודא שאתם לא מתחילים לנסוע לכיוון בשעת העומס בכבישים…

בוקר או לילה?

ברור שהמבוקשים ביותר הם חמישי-שבת בערב, אבל בהחלט כיף להיות ספונטניים ולהזמין מידי פעם גם חדר באיזה צהריים. סתם ככה, לשם ההתחמקות מהמשרד או שינוי האווירה.

הרפתקה? אימה? אקשן?

נושא החדר צריך להיות משהו שכולכם נמשכים אליו או מוכנים לכל הפחות להסכים עליו. ויחד עם זאת, עדיף שתנסו להתאים את החדר לרצון הכללי של המשתתפים כמו גם היכולת שלהם לפתור חידות "קונספט" וליהנות מאווירה של שיתוף פעולה בין ארבע קירות.

המלצות או לא?

קל מאוד למצוא דירוגי כוכבים והמלצות עבור כל אחד מחדרי הבריחה הקיימים. בדרך כלל המבקרים יתארו את סגנון החידות (קל/ בינוני/ קשה) אך לא יחשפו כמובן את מה שמתרחש בתוך החדר. בהמלצה יופיעו לפעמים פרטים נוספים כמו "תפאורה מדהימה", "חידות מוצלחות", "מתאים לזוג, היינו ונהנינו" שיאפשרו לכם לקבל החלטה נכונה. בנוסף, תמיד אפשר לברר מול חברים שכבר היו אם נהנו בחדר המסוים שביקרו בו ואם הם ממליצים עליו.

אפשר אספרסו?

ברובם המוחץ של חדרי הבריחה אפשר ליהנות ממכונת אספרסו מפנקת תוך כדי שאתם ממתינים שהחדר יתפנה ויסודר עבורכם מחדש. יש הטוענים שאי נוכחותו של האספרסו מסגירה חדר פחות שווה ומושקע (למרות שניסיון הכותבת מלמד שאין שום קשר), בעוד שיש הטוענים כי הקיום של מכונת האספרסו דווקא מנסה לפצות על חולשות החדר ועל העובדה שהוא לא מספיק טוב (גם הפעם אין הרבה קשר). מה שבטוח, הוא שרק בכניסה פנימה אפשר לדעת למה לצפות. נתראה בצד השני!

רוצים לחזור לנושא ספציפי במאמר?

גלילה לראש העמוד
דלג לתוכן