חדר בריחה ל8 אנשים

חדר בריחה ל- 8 אנשים בתל אביב - כל מה שצריך לדעת

חדר בריחה ל8 אורחים הוא חדר בעל דרישות מיוחדות.

חדר כזה, שכמובן מתאים גם ל7אורחים ומתאים גם ל9 אורחים ואפילו ל10 אורחים, צריך להיות חדר גדול פיזית וגם ערוך מראש לכמות כזו.

חדר כזה אמור להיות מתוכנן מראש כך שיכיל את כמות האורחים הגדולה (גדולה יחסית לחדר בריחה ) וגם שיהיה בו מגוון חידות מקבילות כך שכמעט בכל רגע נתון יהיה אפשר לפתור 2-3 חידות במקביל. 

עניין הפתרון במקביל חשוב ביותר בכמות אורחים גדולה מכיון שגם פיזית וגם חברתית בלתי אפשרי ש8 אורחים יחד יפתרו את אותה החידה… ככל שיש בכל רגע נתון יותר מחידה אחת הניתנת לפתרון (מה שקרוי חדר מקבילי, בניגוד לחדר טורי שבו ניתן לפתור חידה אחת בלבד בכל רגע) ככה יש תעסוקה בו זמנית ל2-3 קבוצות קטנות של אורחים שבאופן טבעי נוצרו והמתפזרים בחדר… 

כמו כן גם חידות הדורשות שיתופי פעולה בין האורחים זה עניין חשוב ביותר, ובעיקר בחדרים מרובי משתתפים שבהם אנו רוצים שהאורחים ישתפו פעולה אחד עם השני ויאלצו לעבוד יחד לפתרון – ככה שגם ההצלחה תהיה משותפת. חידות הדורשות שיתוף פעולה בין האורחים הן חידות שהפתרון שלהם דורש לפחות 2 אורחים ואפשר גם 3-4 לשם פתרון החידה.

פרמטר חשוב שכדאי לדעת בחדר מרובה משתמשים

עוד דבר חשוב ביותר בחדר מרובה משתתפים (חדר של 8 אנשים, חדר של 9 אנשים וגם חדר ל10 אנשים) זה עניין של דרגת קושי משתנה. בקבוצה מרובת משתתפים ריכוז היכולות של האורחים וגם סיעור המוחות הפורה המתבצע בהם יכול להיות מאד משמעותי, וקבוצה חזקה, ובטח חזקה שגם מרובת משתתפים, בחדר רגיל יכולה לצאת תוך פחות מחצי שעה.. בחדר המתוכנן כהלכה לכמות אורחים גדולה, קיימות חידות נוספות, המוטמעות בחדר ונכנסות לשימוש רק בקבוצות גדולות או בקבוצות בעלות יכולת מיוחדת.  כל הנושאים לעיל הינם חיוניים לחדר מרובה משתתפים וכולם מתקיימים בחדר ספר סודות היקום.

החדר בנוי ברובו בצורה מקבילה כך (שכמעט) תמיד יש למעלה מחידה אחת לפתור. יש מספר חידות בחדר הדורשות שיתוף פעולה בין האורחים

החדר בנוי ברמת קושי משתנה כך שגם קבוצה חזקה בוודאות לא תצא בפחות מ3/4 שעה (וסביר שתצא בלא פחות משעה)

לסיכום חדר הבריחה ספר סודות היקום – החדר לקבוצה של 8 אורחים, הרוצים להישאר יחד.

אפשרויות נוספות:

אפשרות נוספת לקבוצת אורחים גדולה (חדר בריחה ל8, חדר בריחה ל9, חדר בריחה ל10 ובטח למי שמגיע בקבוצה של 11 ועד 14) הינה הדו חדר המיוחד שלנו – חדר משחקי קרב – בדו חדר זה אמנם הקבוצה תתפצל לשניים, אך גם לאחר הפיצול הקבוצות יהיה אינטרקציות בין הקבוצות כך שכל קבוצה תמשיך לחוות את הקבוצה השנייה. בחדר זה כבר במהלך החדר ירוצו צחוקים על האינטרקציות המשותפות כשבמקביל לכל קבוצה יהיה אתגר של חדר בריחה שלם לפתור לבד. אחרי החדר יהיה שיתוף חוויות על החידות כמו גם צחוקים על מי עשה מה למי  ואיפה..

חדרים אלו (חדר ספר סודות היקום ודו החדרים – משחקי קרב) הינם גם חדרים שטובים למשפחה גדולה. מה שמחפש חדר בריחה למשפחה גדולה – בין אם פורום משפחתי מצומצם לבין פורום משפחתי מורחב – הרכבים של 8  ועד 14 יוכלו להיכנס המשפחה כולה כולל הסבא וכולל הנכדה הקטנה לחדרים ולמצוא חוויה משפחתית מהנה ומגבשת.

שאלות ותשובות

חדר כזה צריך להיות גדול פיזית, להכיל מגוון רחב של חידות מקבילות שניתנות לפתרון בו-זמנית על ידי קבוצות קטנות, וכן חידות הדורשות שיתוף פעולה בין האורחים. 

חידות מקבילות מאפשרות תעסוקה בו-זמנית למספר קבוצות קטנות של אורחים, ומונעות מצב שבו כל האורחים פותרים אותה חידה – דבר בלתי אפשרי מבחינה פיזית וחברתית.

בחדר לקבוצה גדולה יש להטמיע חידות נוספות ברמות קושי שונות, שנכנסות לשימוש בהתאם לגודל הקבוצה וליכולת שלה, כדי למנוע מצב שבו קבוצה חזקה מדי תסיים את החדר תוך זמן קצר מדי.

מאמרים נוספים שכדאי לקרוא

מנסים ובודקים מה הכי יתאים

כיצד בוחרים חדר בריחה

כיצד בוחרים חדר בריחה? המדריך המלא לשנת 2024 החברים שלכם ממלאים את רשתות החברתיות בתמונות מחדרי בריחה שפתרו בהצלחה? נראה שהגיע הזמן שתוכיחו את עצמכם!

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דלג לתוכן